Son Dakika! Antalya, Adana, Mersin ve birçok ilde hissedildi! Kıbrıs açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem

Gündem haberleri KKTC Son depremler son dakika Mersin Antalya adana

Gelen son dakika haberine göre, Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında 6.4 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Deprem Mersin, Antalya, Adana, Konya ve birçok ilden hissedildi. Tsunami gerçekleşirse tüm bölgeyi tehdit edeceğini söyleyen Prof. Dr. Ersoy, uyarılarda bulundu.

AFAD'dan alınan bilgiye göre Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında saat 04:07'de 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6,4 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Derinliği 5,06 km olarak açıklanan deprem, Mersin, Adana, Antalya ve birçok ilden hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.2 olarak duyurdu.

Son Dakika! Antalya, Adana, Mersin ve birçok ilde hissedildi! Kıbrıs açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem - Resim : 1

BÖLGEDE BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Depreme uykuda yakalanan vatandaşlar, paniğe kapılarak sokağa döküldü.

AFAD'dan depremle ilgili yapılan ilk açıklamada, "Olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika! Antalya, Adana, Mersin ve birçok ilde hissedildi! Kıbrıs açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem - Resim : 2

KKTC LİDERİ ERSİN TATAR'DAN İLK AÇIKLAMA

Depremin tüm bölgede hissedildiğini vurgulayan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Baf açıklarında saat 04:07'de meydana gelen deprem tüm bölgede hissedildi … hepimize geçmiş olsun" açıklamasını yaptı.

"TSUNAMİ RİSKİ VAR"

Tsunami uyarısında bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy "Tüm bölgeyi tehdit eder" ifadesini kullanarak şunları söyledi:

Şiddeti yüksek aslında. Önemsenecek bir deprem. Tsunami olasılığı da var. 6'yı geçen depremlerden sonra büyük dalgalar oluşabilir. Fakat kesin değil. Bu deprem büyük ihtimalle Doğu-Batı hatlı Rodos'tan başlayan, Antalya üzerinden Güney Doğu Anadolu'yu giden bir hat. Sürpriz bir deprem değil. Beklenebilecek bir deprem.

Tüm bölgeyi etkileyebilecek bir durum. Uzun mesafe kat ediyor. Başlangıç hızı çok yüksek. Kıyıya geldikçe yükselir. Tsunami kıyı dalgasıdır. Eğer oluşmuşsa mutlaka bizim kıyılara da gelir. Ama yıkıcı olacağını sanmıyorum. İlerleyen saatler içerisinde belki de hiç tsunami oluşmamış olabilir. Benim en çok korktuğum yer 4 500 metrelik bir çukur var. Girit'e yakın olan kesimde. Burada meydana gelebilecek depremler büyük tsunamiler oluşturabilir. 6,5 büyük depremlerden bir tanesi. Önemli olan can ve mal kaybına yol açmamış olmasıdır.

 

Kaynak: Haber Global

Antalya Adana Mersin KKTC son dakika son depremler Gündem haberleri