AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı! Asgari ücrete zam gelecek mi?

Zam Asgari ücret Ekonomi haberleri AK Parti
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı! Asgari ücrete zam gelecek mi?

Bugün gerçekleştirilen AK Parti MYK Toplantısı'nın ardından canlı yayında açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücret artışı ve emekli ikramiyesiyle ilgili sorulara da yanıt verdi. Çelik, her zaman çalışanların ve emeklilerin durumunun iyileştirilmesi için çalışıldığını söyledi.

Bugün gerçekleştirilen AK Parti MYK Toplantısı'nın ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"BU KONU BİZİM HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE"

Çelik, emekli ikramiyeleri ve asgari ücrette ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya da cevap verdi. Her zaman çalışanların ve emeklilerin şartlarının iyileştirilmesinin gündemde olduğunu dile getiren Çelik konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Tabii bu tip çalışmalar hangi takvimde gerçekleşir bunu bakanlık yapabilir. Bu konu bizim her zaman gündemimizdedir. Emeklilerimizin çalışanlarımızın konumu ve korunması her zaman gündemimizdir. Bahsettiğiniz şekilde bir düzenleme yapılacak noktasında değilim. Uygun bir durum oluştuğu zaman bununla ilgili açıklama yapılır ancak hem çalışanlarımızın hem de emeklilerimizin mevcut durumlarını iyileştirmek için her zaman bir çalışma yapıyoruz."

 

 

Kaynak: Haber Global

Ak Parti AK Parti haberleri son dakika AK Parti haberleri asgari ücret haberleri son dakika asgari ücret haberleri