Şişli’de film gibi olay: İki işadamı bir otelde Kamerunlu bir kişi tarafından sahte altın ve dolarla dolandırıldı

Gündem haberleri

Şişli'de Kamerunlu dolandırıcı, iki işadamını piyasa değerinin altında altın satma bahanesiyle 40 bin dolar dolandırdı. Filmleri aratmayan olayı, polis aydınlatarak faili kısa sürede yakaladı.

İstanbul'da 7 Ocak’ta Şişli Meşrutiyet Mahallesi'ndeki bir otel lobisinde yaşanan dolandırıcılık kameralara yansıdı.

İddiaya göre, L.T. ve H.K. adlı iki işadamı, bir ay önce Kamerun uyruklu A.A.R. adlı şahısla tanıştı. Kamerunlu şahıs 7 Ocak’ta yurt dışından altın getirdiğini, piyasa değerinin altında satacağını söyleyerek L.T. ve H.K. ile Şişli'de bir otelde buluşmak üzere randevulaştı.

İşadamları 40 bin dolara anlaştıkları 4 kiloya yakın altını satın almak için söz konusu otele gitti. Yanında getirdiği 40 bin doları A.A.R.’ye veren iş adamları, sonradan sahte olduğu ortaya çıkan altınları aldı.

Şişli’de film gibi olay: İki işadamı bir otelde Kamerunlu bir kişi tarafından sahte altın ve dolarla dolandırıldı - Resim : 1

EL ÇABUKLUĞUYLA GERÇEĞİYLE DEĞİŞTİRDİĞİ SAHTE DOLARLARI VERDİ

Ancak Kamerunlu dolandırıcı bir süre sonra altınları satmaktan vazgeçtiğini söyleyerek geri istedi. Altınları alan zanlı, el çabukluğuyla, gerçeğiyle değiştirdiği sahte dolarları da işadamlarına iade etti.

Otelden ayrılan işadamları bir süre sona dolarların sahte olduğunu anladı. Polise giden mağdur L.T. ve H.K. şikayetçi oldu.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Dolandırıcının yakalanması için harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otel ve çevresindeki 18 ayrı sokakta bulunan 23 ayrı kamera görüntüsü inceleyerek saha çalışması yaptı. İş insanlarına 40 bin dolar karşılığında altın satmak için otelde bir araya gelen Kamerunlu A.A.R.’nin kaldığı adres tespit edildi. Afrikalı dolandırıcı, Şişli’de saklandığı evde yakalanarak gözaltına alındı.

Şişli’de film gibi olay: İki işadamı bir otelde Kamerunlu bir kişi tarafından sahte altın ve dolarla dolandırıldı - Resim : 2

SAHTE 600 BİN DOLAR, SAHTE 3 KİLO 800 GRAM ALTIN

Evde yapılan aramada, 600 bin sahte dolar, 3 kilo 800 gram sahte altın, 2 bin 400 dolar, 37 gram altın ve birçok solüsyon malzemesi ele geçirildi. Polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalanan Kamerunlu dolandırıcı A.A.R., emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece “dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA

İstanbul Şişli dolandırıcılık altın dolar sahte altın sahte dolar