Selin gölgesinde "çocuk" olmak: Suların sürükledikleriyle oyunlar oynadılar

Karabük Gündem haberleri

Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan Tırköy’de, günlerdir etkili olan yağışların sele dönüşmesi nedeniyle yıkılan ve hasar gören evlerinde kalamayan çocukların, selin getirdiklerini oyuncak yapıp oynaması yürekleri burktu.

Bir yanda sel, diğer yanda "çocukluk..."

Adres Karabük, selin yıkıntılarının ortasında bir grup çocuk, her şeyi unutup oyun oynuyor...

Selin gölgesinde "çocuk" olmak: Suların sürükledikleriyle oyunlar oynadılar - Resim : 1

Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan Tırköy Mahallesi’nde sel felaketi, evlerin yıkılmasına ve büyük tahribata sebep oldu. Dere kenarında bulunan mahallede, evlerinde kalamayan çocuklar yürek burkan görüntülere sahne oldu. Her şeyin farkında olan ama oyun oynamaktan da geri kalmayan çocuklar, selin getirdiklerini kendilerine oyuncak yaptı.

Selin gölgesinde "çocuk" olmak: Suların sürükledikleriyle oyunlar oynadılar - Resim : 2

"EVİMİZ GİTTİ, ANILARIMIZ GİTTİ"

Sel bölgesinde derenin taşması neticesinde yıkılan evlerde kalan çocuklar ailelerinin bulunduğu yerde çocukluklarını yaşıyor. Arkadaşlarıyla oyun oynayan 7 yaşındaki Seyit Efe Abaoğlu, “Pembe ev bizimdi, yıkıldı. Yanındaki ev ise tamamen yıkılmış. Evimizde havuz vardı o da yıkılmış. Burada da oyun oynuyorum arkadaşlarımla” derken 12 yaşındaki Ulaç Yaser Abaoğlu, “Sel felaketi olduğu için havuzumuz gitti, evimiz gitti, anılarımız gitti. Kardeşlerimle bu alanda oyun oynuyoruz. Annemler bizi teselli ediyor. Benim yıkılan evde çocukluğum geçti. Evimiz gittiği için üzülüyorum” diye konuştu.

Selin gölgesinde "çocuk" olmak: Suların sürükledikleriyle oyunlar oynadılar - Resim : 3

 

Kaynak: İHA

Karabük Yenice Tırköy sel