Seçim sonuçlarına itiraz süreci devam ediyor

YSK 14 Mayıs Seçimleri 2023 Seçimleri Seçim Sonuçları 2023 Kemal Kılıçdaroğlu Recep Tayyip Erdoğan
Seçim sonuçlarına itiraz süreci devam ediyor

İstanbul İl Seçim Kurulu'na ilçe seçim kurullarından ıslak imzalı tutanakların gelmesi devam ediyor. İl Seçim Kurulu Başkanlığından edinilen bilgiye göre, son itirazlar yarın saat 17.00'a kadar yapılabilecek. 

Siyasi parti ve adaylar adına itiraz süreci devam ediyor. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İl Seçim Kurulu'na şu ana kadar yapılmış bir itiraz yok.

İlçe Seçim Kurullarına itirazlar, bugün saat 17.00'da son bulacak. Bu itirazlar, İlçe Seçim Kurulları tarafından bugün gece saat 12.00'a kadar karara bağlanacak. İlçe Seçim Kurullarının kararlarına itirazlar ise İl Seçim Kurulu'na yarın saat 17.00'a kadar yapılabilecek. 

İl Seçim Kurulu ise yarın  gece saat 12.00'a kadar itirazları değerlendirerek karara bağlayacak. İl Seçim Kurulu'nda  itiraz süreci tamamlandıktan sonra da itiraz olursa bunları da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) değerlendirecek. 

 "KASITLI YAPILAN USULSÜZLÜK BELİRLENMEDİ"

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Seçkin, henüz kendilerine ulaşmış bir itiraz olmadığını belirterek bazı sandık kurulu başkanları tarafından tutanaklarda oyların birleştirilip birleştirilmeyeceği, nereye yazılacağı şekilde birtakım maddi hatalar yapıldığını ancak kasıtlı yapılan bir usülsüzlük olmadığını ifade etti.  

 

 

Kaynak: DHA

İstanbul İl Seçim Kurulu seçim İtiraz 2023 seçim sonuçları Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu aa seçim sonuçları