Sakarya'da iğrenç olay: Anne, baba, 2 amca ve sevgili tutuklandı

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde zihinsel engelli 16 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar soruşturmasında anne, baba, 2 amca ve sevgili tutuklandı.

Sakarya'da iğrenç olay: Anne, baba, 2 amca ve sevgili tutuklandı

Sakarya'da iddiaya göre, Ferizli ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki engelli Y.Y. isimli kız çocuğuna babası H.Y. (42) ve amcaları A.Y. ile H.Y. cinsel istismarda bulundu. Durumdan haberi olan anne F.Y. ise olayın duyulmaması için cinsel istismara göz yumdu. 

SEVGİLİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN KİŞİ DE İSTİSMARDA BULUNDU

Ardından genç kızın sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. de Y.Y.’ye, çektiği müstehcen fotoğraflarla tehdit ederek istismarda bulundu. Yaşanan olayın ilçede kulaktan kulağa yayılmaya başlamasının ardından bir vatandaş polise isimsiz ihbarda bulundu.

İhbar üzerine Ferizli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Anne F.Y., baba H.Y., amcaları A.Y. ve H.Y. ile sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. gözaltına alındı. Y.Y. ise koruma altına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

TUTUKLANDILAR

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden baba H.Y ve iki amca cinsel istismar, U.K., şantaj ve cinsel istismar, anne F.Y. ise zihinsel engelli kızına yapılan cinsel istismara göz yumduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Kaynak: DHA

cinsel istismar