Rusya'dan yeni hamle: ABD Büyükelçiliğinin önündeki meydanın adı "Donetsk Halk Cumhuriyeti” olarak değiştirildi

Rusya Ukrayna Savaşı ABD Gündem haberleri Dünya haberleri
Rusya'dan yeni hamle: ABD Büyükelçiliğinin önündeki meydanın adı "Donetsk Halk Cumhuriyeti” olarak değiştirildi

Moskova Belediyesi, konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, ABD Büyükelçiliğinin önünde bulunan meydanın adının "Donetsk Halk Cumhuriyeti Meydanı" olarak değiştirildiği dile getirildi.

Açıklama, Moskova Belediyesi'nden yapıldı. Buna göre, ABD Büyükelçiliğinin önünde bulunan meydanın adı "Donetsk Halk Cumhuriyeti Meydanı" olarak değiştirildi.

Rusya’daki ABD Büyükelçiliğinin önünde bulunan meydanın adı değiştirildi. Moskova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, söz konusu meydana Ukrayna'daki Rus yanlısı ayrılıkçıların kurduğu sözde devletin adı olan "Donetsk Halk Cumhuriyeti” olarak değiştirildiği ifade edildi. Açıklamada, "Rusya'daki ABD Büyükelçiliği yeni bir resmi adres aldı" ifadeleri kullanılarak, “Artık diplomatik misyon şu adreste bulunuyor: Rusya Federasyonu, Moskova, Presnensky Belediye Bölgesinin Şehir İçi Bölgesi, Donetsk Halk Cumhuriyeti Meydanı, No: 1” denildi.

ABD Büyükelçiliğinin yeni adresinin yaklaşık 280 bin katılımcıyla yapılan halk oylamasının sonuçlarının ardından seçildiği aktarılan açıklamada, ABD Büyükelçiliğinin eski adresinin Bolşoy Devyatinskiy Sokağı olduğu ve bu adresin iptal edildiği belirtildi.

 

Kaynak: İHA

Moskova Belediyesi Rusya ukrayna Rusya Ukrayna savaşı ABD donetsk