Rize'de bir çalışan, hatalı basıldığını fark ettiği 50 liralık banknotu 75 bin lira karşılığında satışa çıkardı

Rize Gündem haberleri
Rize'de bir çalışan, hatalı basıldığını fark ettiği 50 liralık banknotu 75 bin lira karşılığında satışa çıkardı

Rize'de bir fast-food zincirinde çalışan İslam Sancaktutan, müşterinin verdiği 50 liralık banknotta sıfır olmadığını fark etti. Sancaktutan, hatalı basım banknota 75 bin lira değer biçerek satışa çıkardı.

Rize'de bir fast-food zincirinde çalışan Sancaktutan, müşterinin hesabı ödemesinin ardından parada bir eksiklik olduğunu fark etti. 50 TL'nin sıfırının olmadığını gören Sancaktutan, parayı bir süre inceledi. Basım hatası olduğu için diğer paralardan farklı olan paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü belirten Sancaktutan, parayı satmayı düşünmediğini söyledi. Eğer teklif olursa 75 bin TL'nin altında parayı satmayacağını söyleyen Sancaktutan, yüksek teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti.

Rize'de bir çalışan, hatalı basıldığını fark ettiği 50 liralık banknotu 75 bin lira karşılığında satışa çıkardı - Resim : 1

İki gün önce olayı yaşadıklarını söyleyen İslam Sancaktutan, "Kasiyer ve servis elemanı olarak çalışıyorum. Bir müşteri geldi ve siparişin ücretini aldım. 50 TL'nin sıfır rakamının olmadığını fark ettim. Sahte mi diye kontrol ettim. Müdürümüze konuyu bildirdim. Sıfırı olmayan 50 TL haberlerini görmüştüm. Bu konuda biraz araştırma yaptım. Koleksiyon olarak saklıyoruz. Satmaya niyetimiz yok ama güzel bir teklife satabiliriz. En son sıfırı olmayan paraya 75 bin TL istenmişti galiba. Ondan aşağı bir fiyata satmayı düşünmüyoruz. Ondan daha yüksek bir fiyata satabiliriz. Bizim için ilginç bir anı oldu. Şaşkınız şuan" dedi.

Rize'de bir çalışan, hatalı basıldığını fark ettiği 50 liralık banknotu 75 bin lira karşılığında satışa çıkardı - Resim : 2

 

Kaynak: İHA

Rize 50 tl 50 lira banknot hatalı para