Optik illüzyonlu mantık testi: Resimdeki farklı kaleyi sadece 130'dan yüksek IQ'Su olanlar 6 saniyede buluyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
Optik illüzyonlu mantık testi: Resimdeki farklı kaleyi sadece 130'dan yüksek IQ'Su olanlar 6 saniyede buluyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı kaleyi 6 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu kale bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan kirpilerden biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı kaleyi 6 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı kaleyi 6 saniyede buluyor.

Optik illüzyonlu mantık testi: Resimdeki farklı kaleyi sadece 130'dan yüksek IQ'Su olanlar 6 saniyede buluyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 6 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı kaleyi 6 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

6 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

Henüz doğru yanıta ulaşamadıysanız işte zeka bulmacasının çözümü:

Optik illüzyonlu mantık testi: Resimdeki farklı kaleyi sadece 130'dan yüksek IQ'Su olanlar 6 saniyede buluyor - Resim : 5