Ölmek üzere olan öğrencinin hayatını böyle kurtardı

Bursa Gündem haberleri
Ölmek üzere olan öğrencinin hayatını böyle  kurtardı

Bursa Osmangazi ilçesinde bir öğretmen, 2 adet bozuk para yutan ve boğulmak üzere olan öğrencinin hayatını Heimlich manevrası ile kurtardı.

Osmangazi ilçesinde bulunan 1. Murat Okulu’nda eğitim gören Norveç vatandaşı Ezdın Khalıd Abdulrahım, elinde bulunan 2 tane 1 liralık metal parayı yuttu. Çocuğun yuttuğu paralar nefes borusunu tıkayınca nefes alamamaya başladı.

Çocuk, öğretmeninden yardım istedi, öğretmeni de yan sınıfta bulunan öğretmen Nurettin Sevinç’ten yardım istedi. Öğretmen Sevinç, boğulmak üzere olan çocuğa Heimlich manevrası yaparak boğazındaki paraları dışarı atmasını sağladı. Öğretmenin yaptığı hareketle çocuk nefes borusunu tıkayan paraları dışarı atarak ölümden kurtuldu.

Öğretmenin öğrencinin hayatını kurtardığı o anlar okulun güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BİR HAYATI KURTARDIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

Öğrencinin hayatını kurtardığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Nurettin Sevinç, “Ben dersteyken bir çığlık duydum yan sınıftaki öğretmen arkadaş sınıfındaki bir çocuğun nefes alamadığını söyleyince ben hemen yerimden kalkarak, Heimlich manevrası yaparak çocuğun boğazına takılan 2 tane 1 liralık metal paranın dışarı atmasını sağladım. Paraları çıkartınca çocuk nefes almaya başladı. Genel durumu iyiydi. Bir hayatı kurtardığım için çok mutluyum” dedi.

Kaynak: İHA

Osmangazi ilçesi Bursa Heimlich Manevrası