Muğla'nın Fethiye ilçesindeki kaçak yapılar birer birer yıkılıyor

Muğla Fethiye Gündem haberleri
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki kaçak yapılar birer birer yıkılıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde imara aykırı olarak inşa edilen kaçak yapıların yıkımına başlandı. Fethiye Belediyesi yetkilileri, defalarca uyarılmasına rağmen inşa edilen kaçak yapıların, gerekli tedbirler alınarak yıkılmaya devam edileceğini açıkladı.

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki kaçak yapılar yerle bir edildi.

Fethiye’nin Çiftlik Mahallesinde imara aykırı olarak yapılan binalar Fethiye Belediyesi imar ve zabıta müdürlükleri tarafından defalarca uyarılmasına rağmen inşaat sahipleri tarafından kaçak olan bölümler yıkılmayınca ekipler harekete geçti. E.E ye ait olduğu öğrenilen 4 villanın çatı ve imara aykırı yapılmış bölümleri için yıkım kararı alındı.

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Ekipleri sabah erken saatlerde Çiftlik Mahallesi girişindeki villalar çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Daha sonra binanın kaçak olduğu iddia edilen çatı katları ile diğer ek bölümler yıkılmaya başlandı. Olaysız geçen yıkım sırasında yoldan geçen vatandaşlar bu anı ilgi ile izledi.

Fethiye Belediyesi yetkilileri kaçak inşaat yapımına müsaade edilemeyeceğini defalarca uyarılmasına rağmen yapılan kaçak yapıların gerekli tedbirleri alınarak yıkılacağını kaydettiler.

 

Kaynak: İHA

muğla Fethiye kaçak yapı