Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak nedeniyle bazı illeri sel baskınlarına karşı uyardı

Rize Artvin
Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak nedeniyle bazı illeri sel baskınlarına karşı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun birçok bölgesinde sağanak yağış olacağı ve buna bağlı olarak sel baskınları meydana gelebileceği konusunda uyardı.

Alınan son dakika bilgisine göre çok sayıda kent sağanak yağışa teslim olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış ve sel baskınlarına karşı uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olması gerekiyor. 

Sağanak yağış yurdun Doğu Karadeniz bölgesinde özellikle de Rizve ve Artvin illerinde etkili olacak. Rize'nin doğu kesimleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde etkili olacak kyvvetli ve yer yer çok kuvvetli sapanak nedeniyle sel baskınları meydana gelebileceği öngörülüyor. Meteorolojiden yapılan uyarıya göre Doğu Karadeniz bölgesindeki vatandaşlar ani gelişen sel, su baskını ve yıldırım gibi afetlere karşı tedbirli olmalı. Ulaşımda meydana gelebilecek aksamalar ve yerel kuvvetli rüzgarın günlük hayatı olumsuz etkileyebileceği konusunda da uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağışların bugün gece saatlerinden itibaren etkisini yitireceğini kaydetti. 

Bugün (Perşembe) Kışehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale, Karaman ve Kayseri illerinin batı kesimlerinde ve Ankara ilinin ngüney kesimlerinde de yerel olarak kuvvetli yaşı bekleniyor.

Kaynak: Haber Global

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz hava durumu sağanak yağış