Meteoroloji'den birçok il için uyarı geldi

Meteoroloji'den yapılan son dakika bilgilendirmesine göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağmur, Ardahan çevreleri ile Artvin'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur bekleniyor.

24.02.2021 09:32

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin’in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzey kesimlerde 2-4 derece azalacağı, güney bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor.

RÜZGAR

Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ UYARISI

Serin ve yağışlı hava kütlesinin yurdumuzu terk etmesiyle yurdun doğu kesimlerinde hava sıcaklıklarının ve güneşlenmenin artması beklendiğinden kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ oluşum riskinin artabilir. Çığ nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu, yarın parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 2°C, 15°CAz bulutlu, yarın parçalı bulutlu

İSTANBUL 2°C, 9°CAz bulutlu, yarın parçalı çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 3°C, 13°CAz bulutlu, yarın parçalı bulutlu

KOCAELİ 2°C, 11°CAz bulutlu, yarın parçalı çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

EGE: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 13°CAz bulutlu

DENİZLİ 5°C, 20°CAz bulutlu

İZMİR 6°C, 18°CAz bulutlu

MANİSA 3°C, 18°CAz bulutlu

AKDENİZ: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 2°C, 22°CAz bulutlu

ANTALYA 11°C, 23°CAz bulutlu

HATAY 5°C, 19°CAz bulutlu

ISPARTA 3°C, 16°CAz bulutlu

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -1°C, 13°CAz bulutlu

ÇANKIRI -4°C, 10°CAz bulutlu

ESKİŞEHİR -2°C, 12°CAz bulutlu

KONYA -1°C, 14°CAz bulutlu

BATI KARADENİZ: Az bulutlu yarın parçalı yer yer çok bulutlu, Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kuzey ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU -4°C, 8°CAz bulutlu yarın parçalı bulutlu

DÜZCE -1°C, 13°CAz bulutlu yarın parçalı bulutlu

KASTAMONU -6°C, 10°CAz bulutlu yarın parçalı ve çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

ZONGULDAK 3°C, 10°CAz bulutlu yarın parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber pus, yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -1°C, 12°CAz bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

RİZE 6°C, 10°CParçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 4°C, 8°CParçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

TRABZON 6°C, 10°CParçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, yarın Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN -3°C, 7°CAz bulutlu

ERZURUM -8°C, 2°CParçalı, yer yer çok bulutlu

KARS -7°C, 2°CParçalı, yer yer çok bulutlu

VAN -8°C, 3°CAz bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinin puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 15°CAz bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 16°CAz bulutlu

SİİRT 0°C, 13°CAz bulutlu

ŞANLIURFA 5°C, 17°CAz bulutlu

Sıradaki Haber Yükleniyor