Meteoroloji'den o ile 'aşırı sıcaklık' uyarısı! Devam edecek...

Aydın Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Meteoroloji'den o ile 'aşırı sıcaklık' uyarısı! Devam edecek...

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, bir süredir mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların görüldüğü Aydın'da aşırı sıcaklıkların devam edeceğini açıkladı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden alınan güncel rapora göre Aydın'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. 

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; önümüzdeki hafta başına kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ve Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin yayınlayacağı tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Aydın il merkezinde bu hafta içerisinde görülecek en düşük ve en yüksek hava sıcaklıklarının; 1 Haziran Çarşamba en düşük 20 en yüksek 38, 2 Haziran Perşembe en düşük 20 en yüksek 38, 3 Haziran Cuma en düşük 21 en yüksek 37, 4 Haziran Cumartesi en düşük 21 en yüksek 36 ve 5 Haziran Pazar en düşük 22 en yüksek de 35 derece olarak ölçülmesi beklendiği kaydedildi.

Aydın'da 'aşırı sıcak' uyarısı

 

 

Kaynak: İHA

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü haberleri meteoroloji meteoroloji haberleri Meteoroloji son dakika haberleri aşırı sıcaklık haberleri