Kayseri Melikgazi'deki falakacı kargocu için istenen ceza belli oldu

Gündem haberleri Kayseri
Kayseri Melikgazi'deki falakacı kargocu için istenen ceza belli oldu

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde bir kargo çalışanının kadınların gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdığı olayla ilgili davada istenen ceza belli oldu.

Kayseri'deki olay, Melikgazi ilçesi, Mimsin Şirintepe Mahallesi'nde meydana geldi. Bir kargo şirketinde çalışan evli ve 2 çocuk babası E.T., maddi durumu iyi olmayan kadınları evine çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdı. E.T., falakaya yatırdığı kadınlardan 'güzel' dediklerine 500 TL, 'çirkin' dediklerine ise 250 TL ödeme yaptı. E.T., falaka görüntülerini de kayıt altına aldı.

E.T. başka kadınlara da çektiği videoları gönderdi. Benzer teklifte bulunduğu N.K. isimli kadının savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine E.T. gözaltına alındı.

Kayseri Melikgazi'deki falakacı kargocu için istenen ceza belli oldu - Resim : 1

"HİÇ KİMSEYE ZORLA BİR ŞEY YAPMADIM"

E.T. emniyetteki ifadesinde, "10 yıldır evliyim. Cep telefonu ile kayıt altına alınan görüntüler kadınların rızası ile çekildi. Kadınların isimlerini hatırlamıyorum. Kadınlarla sosyal medya üzerinden tanışmıştım. Bu görüntüler çekildiğinde evde kimse yoktu. Hiç kimseye zorla bir şey yapmadım. Görüntülerdeki kadınlara para verdim. Bu videoları çekerek, internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Ancak çektiğim görüntüler sosyal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi. Sonrasında videolar telefonumda duruyordu. Bu olayda kadınların rızası olduğu için suç olabileceğini düşünmedim" ifadelerini kullandı.

Kayseri Melikgazi'deki falakacı kargocu için istenen ceza belli oldu - Resim : 2

EŞİNİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında E.T.'nin eşi H.T.'nin ifadesine başvuruldu. H.T. ifadesinde "E.T. ile 10 yıllık evliyiz, iki çocuğumuz var. Görüntülerde ayağı eşarpla bağlanarak, falakaya yatırılan kişilerden birisi benim. Eşim, zaman zaman beni falakaya yatırdı. Ben de ev huzurumun bozulmaması için E.T'nin, bu isteğini kabul etmek zorunda kaldım. Görüntülerin ortaya çıkmasıyla diğer kadınları gördüm. Diğer kadınlardan hiç haberim yoktu. Görüntülerdeki kadınların kim olduğunu bilmiyorum. O kadınlardan ve falakanın evimde yapıldığından haberim yok. Eşim E.T.'den şikayetçi değilim" dedi. Diğer kadınlar ise şikayet için başvuruda bulunmadı. E.T. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol tedbiri ile salıverildi.

KAMU DAVASI AÇILDI

Soruşturma kapmasında E.T. hakkında eşi H.T.'ye eylemleri nedeniyle 'eşe karşı eziyet çektirme' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, 'müstehcenlik' suçundan da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle Kayseri 15'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

E.T. hakkında diğer kadınlara eylemlerinden dolayı yürütülen soruşturmanın da sürdüğü bildirildi.

Kaynak: DHA

Kayseri Melikgazi Kayseri haberleri melikgazi haberleri