Karabük'te facianın eşiğinden dönüldü: Frenleri boşalan otomobil, pazar yerine daldı!

Karabük Gündem haberleri
Karabük'te facianın eşiğinden dönüldü: Frenleri boşalan otomobil, pazar yerine daldı!

Karabük merkeze bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde rampada frenleri boşalan araç, daldığı pazar yerindeki tezgahlara çarparak durabildi. Facianın eşiğinden dönülen olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Karabük’te frenleri boşalan araç, pazar yerine daldı. Aracın tezgahlara çarparak durabildiği olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. 

Olay merkeze bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde kurulan Cumartesi pazarında meydana geldi. Kenan O. idaresindeki 78 BC 566 plakalı otomobil, rampada sürücüsünün kontrolünden çıkarak geri geri gelip pazara girdi. Elbise ve sebze tezgahlarına çarparak duran otomobilde ve alış veriş yapan vatandaşlardan yaralanan olmadı. Tezgahı zarar gören Yüksel Karan, “Araba yukardaydı, herhalde frenleri patladı. İçinde sürücü vardı ve insanlar kaçıştı. Şans eseri kimseye bir şey olmadı sadece bizim tezgahta bazı ürünler zarar gördü. Pazar kuruluyorsa trafik olmaması lazım. Pazara gelen bir sürü insan var. Pazarı, ya düzgün bir yere alırsınız ya da kaldırırsınız buradan. Hiç olmazsa insan hayatı ile oynanmaz. Bugün benim tezgahım böyle oldu ama belki insan da ölebilirdi.’’ dedi.

Otomobil içinde bulunan Murat Sivritepe ise, “Arabayı çalıştırırken, biranda frenler boşladı ve geri geri kaydık. Arabalara çarpmamak için kırınca tezgahları yıktık” dedi.

 

Kaynak: İHA

Karabük pazar yerine dalan araç facia