İstanbul'da erkek vahşeti: Eski nişanlısı Bahar Kaban'ı sokak ortasında katletti

İHA
İstanbul Kadın cinayetleri Gündem haberleri
İstanbul'da erkek vahşeti: Eski nişanlısı Bahar Kaban'ı sokak ortasında katletti

İstanbul Küçükçekmece'de işine gitmek üzere yola çıkan Bahar Kaban (28), kendisi takip eden eski nişanlısı tarafından silahla vurularak katledildi. Katil, cinayetin ardından kaçtı. Öte yandan genç kadının daha evvel polise giderek saldırgan hakkında şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Bir kadın daha erkek eliyle hayattan koparıldı.

Edinilen bilgilere göre olay sabah saatlerinde Halkalı Merkez Mahallesi Dereboyu Caddesi'nde yaşandı.

İşe gitmek üzere yola çıkan Bahar Kaban, kendisini takip eden eski nişanlısı Gökhan Y. ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine silahını çıkartan Gökhan Y., Bahar Kaban'a ateş etti. Eski nişanlı saldırının ardından olay yerinden kaçarken Bahar Kaban ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 28 yaşındaki kadın, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Olay yerine gelen polis ekipleri, saldırıyla ilgili inceleme başlattı. Genç kadının cenazesi Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

POLİSE ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

22 Haziran'da evleneceği öğrenilen genç kadının eski nişanlısı tarafından bir süredir rahatsız edildiği ve polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

Ancak genç kadının peşini bir türlü bırakmayan Gökhan Yıldız'ın tehdit mesajlarına devam ettiği, "Bahar Kaban" adına sosyal medya hesabı açarak birlikteyken çekilmiş fotoğraflarını ve görüntülerini paylaştığı ifade edildi.

Zanlı Gökhan Yıldız'ın cinayetin ardından Bahar Kaban'ın yakınlarına mesaj attığı ortaya çıktı. Firari olan Yıldız'ın mesajında "Hak ettiğini buldu Bahar. Siyah kanı toprağa, ruhu babası şeytana gitti" ifadeleri dikkat çekti.