Vali Yerlikaya'dan İstanbullulara önemli çağrı!

İstanbul Valiliği İstanbul
Vali Yerlikaya'dan İstanbullulara önemli çağrı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, soğuk havada dışarı kalan evsizler için İstanbullulara çağrı yaptı. Yerlikaya, ''Vatandaşlarımızı bu soğukta dışarıda bırakmamak için bir telefonunuz yeterli. 155 polis imdat hattını arayın" dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından 'evsiz' vatandaşlar için bir çağrıda bulundu.

Vali Yerlikaya, ''Ekiplerimiz evsiz, dışarıda kalan hemşehrilerimizi sıcak bir odaya yerleştirmek için sokak sokak geziyor Vatandaşlarımızı bu soğukta dışarıda bırakmamak için bir telefonunuz yeterli. 155 Polis İmdat Hattı" ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 2019 yılında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın talimatıyla 39 ilçede başlatılan 'Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim' çalışmasının devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, "Sokakta yaşayan vatandaşlarımızın olumsuz hava şartlarından korunması için kaymakamlıklarımız ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız tarafından yürütülen 'Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim' çalışması sürdürülüyor. Çalışma kapsamında, 39 İlçemizde evsiz, mekansız durumda bulunan vatandaşlarımız anlaşmalı otellerde ve tek kişilik odalarda misafir ediliyor. Giyim, yemek, barınma vb. ihtiyaçları karşılanan misafirlerimize, gerekli hallerde uzmanlarımız tarafından psikolojik destek sunuluyor. Hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için, bu çalışmaya bütün İstanbulluların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olmaya devam edeceklerine yürekten inanıyoruz. Çevrenizde evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, en yakın polis, jandarma karakoluna bildirmenizi veya 155 Polis İmdat Hattını aramanızı bekliyoruz" denildi.

Vali Yerlikaya'dan İstanbullulara önemli çağrı! - Resim : 1

Kaynak: İHA

İstanbul Valiliği Ali Yerlikaya İstanbul evsizler İstanbul Valisi Yerlikaya'dan İstanbullulara 'evsizler' için önemli çağrı