Isparta Cumhuriyet Başsavcılığından 2 aylık hamile eşini katleden Ayhan Yılmaz hakkında açıklama

Isparta Gündem haberleri Kadın cinayetleri kadın cinayeti
Isparta Cumhuriyet Başsavcılığından 2 aylık hamile eşini katleden Ayhan Yılmaz hakkında açıklama

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, kayınvalidesinin evine girerek 2 aylık hamile eşini öldüren ve kayınvalidesini yaralayan Ayhan Yılmaz adlı erkek erkek hakkında açıklama yaptı. Akbulut, katil erkeğin eve gizlice girdiğini ifade etti.

Ayhan Yılmaz adlı erkek, 2 aylık hamile olan eşi Rabia Yılmaz'ı tabancayla vurarak katletmişti. 

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığından 2 aylık hamile eşini katleden Ayhan Yılmaz hakkında açıklama - Resim : 1

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayete ilişkin açıklama yaptı.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığından 2 aylık hamile eşini katleden Ayhan Yılmaz hakkında açıklama - Resim : 2

Açıklamada Ayhan Yılmaz’ın, kayınvalidesine ait eve gizlice girerek saklandığı ve eşi ile kayınvalidesinin eve geldiklerinde saklandığı yerden çıkarak silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığından 2 aylık hamile eşini katleden Ayhan Yılmaz hakkında açıklama - Resim : 3

"Bazı yazılı ve görsel basın yayın kuruluşlarında yer alan kadın cinayeti başlıklı haberlere konu 21.06.2022 günü saat 23:30 sıralarında ilimiz Hızırbey Mahallesi’nde meydana gelen olayda; şüpheli A.Y.’nin kayınvalidesi olan Ayfer Aydınlı’ya ait eve gizlice girerek saklandığı, maktule Rabia Yılmaz ile annesi Ayfer Aydınlı’nın beraber eve girdikleri sırada gizlendiği yerden çıkan şüpheli A.Y’nin ateşli silahla gerçekleştirdiği saldırı sonucunda 1995 doğumlu ve 10 haftalık hamile olduğu anlaşılan Rabia Yılmaz’ın yaşamını yitirdiği, annesinin ise hafif şekilde yaralandığı, suçta kullanılan tabanca ve kovanların olay yerinden ele geçtiği, olay sonrasında kaçan şüphelinin ertesi gün yakalanarak 23/06/2022 tarihinde yapılan sorgusu sonrasında nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandığı anlaşılmaktadır. Soruşturmaya halen devam edilmektedir."

 

Kaynak: DHA

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut kadın cinayeti Ayhan Yılmaz