Huzur evinde şiddet iddialarına bakanlıktan soruşturma

AA
Huzur evinde şiddet iddialarına bakanlıktan soruşturma

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı' "Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız" açıklamasında bulundu.

İstanbul'da Beykoz Kavacık'taki özel bir huzurevinde bir çalışanın yaşlılara eziyet ettiği anlara ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine emniyet harekete geçti.

İstanbul Emniyeti'nden yapılan açıklamaya göre gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüpheli, "eziyet" suçundan tutuklandı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız." denildi.

Açıklamada, bazı basın yayın organlarında İstanbul'daki özel bir huzurevinde görev yapan personelin, yaşlılara şiddet uyguladığı haberlerine ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi.

Söz konusu olayın ardından İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ivedilikle merkeze giderek incelemelerde bulunduğunun aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak, söz konusu olaya karışan personel M.Ş.Ö'nün iş akdi kuruluş tarafından feshedilmiştir. Yaşanan olayın mağduru huzurevi sakinlerinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapılmıştır. Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."