Hilal Özdemir Haber Global’de!

Haber Global
Hilal Özdemir Haber Global’de!

Deneyimli Spiker Hilal Özdemir, 11 Eylül Pazartesi itibarıyla Haber Global’de Haber Spikerliği görevine başladı. Özdemir, Hafta içi 12.00 – 15.00 saatleri arasında “Gündem” haber kuşağı ile ekranda olacak.

Hilal Özdemir, gün içinde yaşanan gelişmeleri, gündeme ilişkin en son haberleri canlı yayınlar ve muhabir bağlantılarıyla hafta içi her gün 12.00’de “Gündem” haber kuşağında ekrana taşıyacak.

Saat 12.00’de, canlı yayınlar ve muhabir bağlantılarıyla günün tüm gelişmeleri Hilal Özdemir’in sunumuyla ekrana gelecek.

Saat 13.00 ve 14.00’te ise, gündeme detaylı bir pencere açacak. Hilal Özdemir, gündemin öne çıkan gelişmelerini, üzerinde konuşulması gerekenleri ilgili uzmanlarla ve muhataplarıyla konuşarak anlamlandıracak.

Hilal Özdemir; “Günün tam ortasında, her konuda merak edilenleri en yalın şekilde izleyiciyle paylaşacağız. Canlı bağlantılarla olay yerine uzanacağız, uzman konuklarımızla günün konularını masaya yatıracağız. Gündem; dinamik akışı ve dünyanın dört bir yanından gelen haberlerin en çarpıcı görüntüleriyle hafta içi her gün 12'de ekranda” dedi.

Hilal Özdemir Hakkında:

23 Kasım 1988'de Hollanda'da dünyaya geldi. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Hollanda Rotterdam'daki Erasmus Üniversitesi'nde; Medya, Kültür ve Toplum çalışmaları üzerine gerçekleştirdi. Bitirme tezi; Hollanda'da yayın yapan Türk televizyon kanallarının, birinci kuşak göçmen kadınların karakterleri üzerine etkisiyle ilgiliydi. Diksiyon eğitimini Dialog Anlatım ve İletişim kursunda tamamladı. Önce NTV Spor'da ardından NTV Gece Gündüz programında muhabirlik yaptı. Skytürk 360 kanalında 1 seneye yakın süre çalıştıktan sonra A Haber'e geçti.

Haber kuşaklarında, programlarda, stüdyo ve saha yayınlarında görev aldı. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda Hatay'dan yaptığı yayınlar, RTGD tarafından ödüle layık görüldü. 2019'da Atv'ye geçip önce Hafta Sonu Ana Haber ardından Kahvaltı Haberleri'nde çalıştı. Kahvaltı Haberleri'yle MGD 25. Altın Objektif Ödülleri'nde 'Yılın En İyi Kadın Spikeri' ödülünü alan isim oldu. 2022 Haziran ayı sonunda Atv'den ayrılmaya karar verdi. 2022 Ekim-2023 Ocak ayları arasında Kanal D'de "Neler Oluyor Hayatta?" programıyla izleyiciyle buluştu.

2023 Eylül ayı itibariyle yolculuğu Haber Global ekranlarında sürüyor.

2018 yılında Volkan Babacan'la evlendi, 2020 yılında çift, ikiz kızları Ayşe ve Bade'yi kucaklarına aldı. Kendini en iyi hissettiği anlar; kızlarıyla doğada olduğu, yürüyüş ve yoga yaptığı, şarkı söylediği, kitaplarıyla baş başa olduğu ve seyahat ettiği zamanlar.

Kaynak: Haber Global TV

Hilal Özdemir Haber Global