Hatay'da sokak köpeğinin ölümünde kan donduran iddia: "Aracıyla takip etti, bilerek ezdi"

Hatay Hayvana Yönelik Şiddet Gündem haberleri
Hatay'da sokak köpeğinin ölümünde kan donduran iddia: "Aracıyla takip etti, bilerek ezdi"

Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir sokak köpeğinin ölümüne ilişkin görgü tanıkları kan donduran açıklamalar yaptı. Buna göre bir şahıs, otomobiliyle takip ettiği köpeği bile isteye ezerek katletti.

Bir masum can daha insan eliyle hayattan koparıldı.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde iddiaya göre sokak köpeği otomobil ile ezilerek telef edildi. İlçeye bağlı Meydan Mahallesi'nde iddiaya göre bir şahıs tarafından bir sokak köpeği önce yolda kovalandı, sonra aynı şahıs kumsala geçen köpeği otomobiliyle ezdi.

Hayatını kaybeden masum köpeğin yanına diğer sokak köpekleri gelerek onu bir an olsun yalnız bırakmayıp, yanına da kimseyi yaklaştırmadı.

Olayı gören Nergis Ekşi, "Asi Nehri bölgesinde haftanın belirli günlerinde sokak hayvanlarını besliyorum. Bugün bir otomobil bu köpeği bayağı bir kovaladı. Köpek sahile çıkınca, o da sahile çıkarak onu ezip telef etti. Köpeğin yanına gittiğimde telef olmuştu. Bu araç sanki daha önce köpeği takip ediyormuş gibi çünkü özellikle o köpeğin üstüne giderek ezip uzaklaştı. Jandarmaya gidip şikayetçi oldum bu olayların yaşanmaması adına gerekli yerlere başvurular yaptım. Böyle olayların bir daha yaşanmasını istemiyoruz" dedi.

 

 

 

Kaynak: İHA