Erdoğan Aliyev'le görüştü: Türkiye Azerbaycan'ın yanındadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le görüştü. Erdoğan, Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında olduğunu söyledi.

27.09.2020    13:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le  bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmede, "Türkiye 'Tek Millet, İki Devlet' anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle sayanışmasını güçlendirerek sürdürecek" ifadesini kullandı. 

Görüşme sonrası sosyal medya hesabından değerlendirmelerde  bulunan Erdoğan, Ermenistan'a tepki gösterdi. Erdoğan, şunları ifade etti:

"Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır.

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir."

Son Güncelleme : 27.09.2020 - 14:51
Sıradaki Haber Yükleniyor