Ege'de şiddetli fırtına: Çatılar uçtu, minarenin külahı devrildi

Kuvvetli rüzgar ve sağanak Ege'de yaşamı olumsuz etkiledi. Aydın ve Muğla'da oluşan fırtınada çatılar uçtu, bir minarenin külahı caddedeki aracın üzerine düştü.

Adın'ın Nazilli ilçesinde sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Kentte öğleden sonra etkisini gösteren sağanak ve fırtına nedeniyle Otogar Camisi'nin iki minaresinin üst bölümleri devrildi. Minareden kopan parçalar park halindeki bir minibüsün üzerine düştü.

Minibüsün sahibi Mehmet Diksez, gazetecilere, hırdavatçılık yaptığını, bir anda minareden kopan parçaların aracın üstüne düştüğünü ve son anda kurtulduğunu söyledi.

Bazı mahallelerde fırtınanın etkisiyle elektrik direkleri ve ağaçlar devrildi. Binaların çatısından düşen taş ve kiremitler park halindeki araçlara zarar verdi.

İlçedeki bir alışveriş merkezinin reklam tabelası ve bir işletmenin çatısının düşmesi sonucu hafif şekilde yaralanan 4 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Öte yandan Çine ilçesinde de bazı evlerin çatıları uçtu, yollara devrilen ağaçlar trafiğin aksamasına neden oldu.

BODRUM'DA KUVVETLİ RÜZGAR VE SAĞANAK

Bodrum'da öğle saatlerinde başlayan yağış, kent merkezi başta olmak üzere Yalıkavak, Bitez, Koncık ve Gümbet mahallelerinde etkili oldu.

Zaman zaman şiddetini artıran sağanak ve fırtına, Yalıkavak Mahallesi'ndeki baz iş yerlerinin önündeki masa ve sandalyeleri sürükleyerek devirdi.

Sağanağa denizde yakalanan bazı tekneciler kıyıya çıkmak için mücadele verdi.

Yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, ilçede bazı yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Kaynak: AA