DMM: "Özel bir okulda Arapça eğitim veriliyor" iddiası manipülasyon

DHA
İletişim Başkanlığı İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı
DMM: "Özel bir okulda Arapça eğitim veriliyor" iddiası manipülasyon

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), İstanbul'daki özel bir eğitim kurumunda Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) müfredatına uyulmadığı ve Arapça eğitim verildiği iddiasının manipülasyon olduğunu bildirdi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), 'İstanbul'daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor' iddiasına ilişkin açıklamada bulundu.

DMM'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'İstanbul’daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor' iddiası manipülasyondur. İddiaya konu okul, özel bir okuldur. Ülkemizde 5580 sayılı Kanun kapsamında farklı ülkelere ait programlarla ve yabancı dillerde eğitim veren milletlerarası okullara imkan verilmektedir. Bu okullarda eğitim dili olarak ilgili ülkenin dili veya farklı bir yabancı dil ile eğitim verilebilmektedir. Bahse konu okul da bu kapsamdaki okullardan biridir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verdi.