Dikkat isteyen zeka testi: Resimdeki gizli üzüm salkımını sadece 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buldu

Yaşam Haberleri Zeka bulmacası Zeka testi
Dikkat isteyen zeka testi: Resimdeki gizli üzüm salkımını sadece 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buldu

Yine bir zeka bulmacası ile karşınızdayız. Zeka testi olarak işlev gören bu görsellerde doğru yanıta ulaşma hızınız IQ seviyenizi ortaya koyuyor. Resimdeki gizli üzüm salkımını 8 saniyede yalnızca yüksek IQ'su olanlar buluyor.

Zeka bulmacası olarak karşımıza çıkan görsellerde amaç resimdeki gizli detayı ortaya çıkarmamızdır. Bu resimde bir üzüm salkımını gizli. Gizli üzüm salkımını bulmak için ise 8 saniyeniz var. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki gizli üzüm salkımını 8 saniyede buluyor.

Dikkat isteyen zeka testi: Resimdeki gizli üzüm salkımını sadece 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buldu - Resim : 1

IQ ölçen bir zeka testi olan bu görselde doğru yanıta ulaşmak için ipuçlarını bulmanız gerek. Göz önünde olan ipuçları sizi doğru yanıta ulaştıracaktır. Mantığınızı dinleyerek bu keyifli zeka testini başarıyla geçtiyseniz tebrikler. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor.

Eğer resimdeki gizli üzüm salkımını 8 saniyede bulamadıysanız o halde merak etmeyin. Sorumuzun doğru yanıtı haberin devamında sizleri bekliyor.

Kafa karıştırıcı bir zeka bulmacası olan bu testte doğru yanıta ulaşmak için kalıpların dışında düşünebilmeniz gerekiyor. Farklı bir mantık yürüterek normal şartlarda göz önünde olmayan yanıta kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gözlem ve problem çözüme yeteneklerinizi test edebileceğiniz bu görsellerde yalnızca yüksek IQ'su olanlar doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

8 saniyede gizli üzüm salkımını bulamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

İŞTE ZEKA BULMACASININ YANITI

Zeka bulmacası olarak bilinen bu resimdeki gizli üzüm salkımını henüz göremediyseniz işte testin doğru yanıtı:

Dikkat isteyen zeka testi: Resimdeki gizli üzüm salkımını sadece 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buldu - Resim : 5