Dalgalar bir anda yükseldi, otopark sular altında kaldı

KOCAELİ (AA)
Kocaeli hava durumu sağanak yağış

Kocaeli'de etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle yükselen dalgalar sahil otoparkına girdi. Sahildeki otopark bir anda yükselen dalgalar nedeniyle sular altında kaldı.

Kocaeli'de etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle sahilde zor anlar yaşandı. Yükselen dalgalar sahildeki otoparkın sular altında kalmasına neden oldu. 

İzmit Körfezi'nde kuvvetli rüzgarın etkisiyle yükselen dalgalar nedeniyle sahil otoparkının bir bölümü sular altında kaldı. Kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar nedeniyle İzmit Körfezi'nin sahil bandında yer yer dalga aşmaları meydana geldi, Ömerağa Mahallesi'nde bulunan sahil otoparkının bir kısmında su birikti. Belediye ekipleri önlem amacıyla dubalarla otoparkın bir bölümünü geçişlere kapattı.

Öte yandan kentin yüksek kesimleri için kar yağışı uyarısı yapılırken, vatandaşlardan, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.