Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Osmani- Sadriu ile görüştü

Recep Tayyip Erdoğan Kosova TRT
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Osmani- Sadriu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani- Sadriu ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum 2023’e katıldı.

Şişli’deki bir otelde gerçekleşen forumun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, mevkidaşı Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani- Sadriu ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin şu açıklama yapıldı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye-Kosova ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ile İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları çerçevesinde son gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in savaş suçlarının hesabını vermesi için uluslararası toplumun birlik içinde hareket etmesi gerektiğini, bölgede kalıcı ateşkesin sağlanması ve insani yardımların Gazze'ye ulaştırılması için Türkiye'nin gayretlerini sürdürdüğünü ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Kosova'nın tanınması konusunda desteğini artırarak sürdüreceğini ve Kosova'nın bulunduğu bölgede de barış ve istikrarın yolunun diyalogdan geçtiğini belirtti.

ERDOĞAN'IN FORUM'DAKİ MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum'da konuştu. Erdoğan, "Şu anda Gazze'de 70'i aşkın medya mensubu öldü. Nerede dünya? O meşhur basın yayın organları nerede? Niçin öldürülen basın mensuplarına yönelik manşetlerini atmıyorlar. ABD'nin o meşhur gazeteleri, İngiltere'nin o meşhur gazeteleri nerede? Fransa'nın, Almanya'nın o meşhur gazeteleri nerede? Hiçbirinin sesi çıkmıyor" dedi.

Erdoğan, "Miloseviç nasıl yargılandıysa inanıyorum ki Netanyahu ve onun yardakçıları da aynı şekilde yargılanacak ve mahkum olacaklardır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Global TV