Bursa'da fabrikaya mal getiren dorseden 2 kaçak çıktı

Bursa

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde bir fabrikaya malzeme getiren TIR'ın dorsesinden Suriye uyruklu iki genç çıktı. Suriyeli gençlerin Bulgaristan'a gönderilme vaadiyle TIR'a konuldukları belirlendi.

Bursa'daki olay, Orhangazi’de faaliyet gösteren bir otomotiv yan sanayi fabrikası önünde yaşandı. Gemlik'te liman bölgesinden aldığı dorseyi TIR ile Orhangazi’ye getiren Kadir G, dorse kapağını açtığında, içeride 2 genç olduğunu fark etti.

Kadir G, durumu önce fabrika yönetimine bildirdi. Ardından polis arandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, kapaklarını açtıkları dorsede biri Suriye pasaportlu Hüseyin Al Ahmed isimli genç ile ismi öğrenilemeyen bir başka genci buldu.

Dorsede fabrikaya ait malzemeler arasında çantaları ile birlikte bulunan 2 yabancı uyruklu şahıs, ilk incelemesinin ardından Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. 

Bursa'da fabrikaya mal getiren dorseden 2 kaçak çıktı - Resim : 1

Polis ekipleri olay sonrası dorse ve araç üzerinde de incelemelerde bulundu. TIR sürücüsü ise dorsenin gümrük bölgesinde olduğunu, kendisine firmadan dorsenin alınarak Orhangazi’deki fabrikaya getirilmesi talimatı verildiğini anlattı.

BULGARİSTAN VAADİ İLE KANDIRILMIŞLAR

Emniyet Müdürlüğü'nde tercüman eşliğinde ifadeleri alınan 2 Suriye uyruklu genç, kendilerinin Cezayirli birisi tarafından Bursa’dan Bulgaristan’a götürülecekleri vaadi ile dorseye bindirildiğini söyledi. Cezayir uyruklu insan kaçakçısının ise, iki Suriyeli gençten kendilerini Bulgaristan’a kaçırma karşılığı 3’er bin lira aldığı öğrenildi. Olayla alakalı tahkikat sürüyor.

Bursa'da fabrikaya mal getiren dorseden 2 kaçak çıktı - Resim : 2

Kaynak: İHA

Bursa Orhangazi tır TIR dorsesi Suriye