BBP'den açıklama: Fatih Erbakan'ı partimizden ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz

ANKARA (DHA)
BBP Gündem haberleri Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan
BBP'den açıklama: Fatih Erbakan'ı partimizden ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın Gazeteci Murat Yetkin'e verdiği mülakat ile ilgili yaptığı açıklamada, Erbakan'ın BBP'den ve partililerden özür dilemeye davet etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney Fatih Erbakan'ı partisinden ve partisinin üyelerinden özür dilemeye davet etti. 

BBP Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın Gazeteci Murat Yetkin'e verdiği mülakat ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Güney, "Büyük Birlik Partisi, öncelikli olarak, ülkemizin maruz kaldığı dış müdahaleler ve yine dış destekli terör örgütlerinin ülkemizi hedef alan saldırılarına karşı taşıdığı hassasiyet nedeniyle Cumhur İttifakı içinde yer almış ve Cumhur İttifakı'nın bileşeni olmaya devam etmektedir" diye konuştu.

600 BİN OY ALDIK

Büyük Birlik Partisi'nin, 30 yılı aşan geçmişinde, bir kez bile, kararlarını ve durduğu yeri, çıkar hesaplarıyla belirlemediklerini ifade eden Güney, "2023 yılında yapılan genel seçimlerde, Cumhur İttifakı'yla birlikte ancak kendi listelerimizle seçimlere girdik ve yüzde 1 yaklaşık 600 bin oy aldık" dedi.

PARTİMİZİ KILIF OLARAK KULLANMA ÇALIŞMASI

Güney, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise büyükşehirlerde ve terör örgütünün uzantısı partilerin belediyeleri kazanma riski olan seçim çevrelerinde aday göstermeyerek Cumhur İttifakı adaylarını desteklediklerini kaydederek, şunları söyledi:

"Türkiye genelinde, seçim çevrelerinin dörtte birinde yani sadece 350 belediye başkanlığında aday göstermiş olmamıza rağmen yüzde 2, yaklaşık 1 milyon oy aldık. Büyük Birlik Partisi kurulduğundan bugüne, terörle iltisakı olmayan tüm siyasi partilerle ve kuruluşlarla ilişkilerini saygı ve nezaket çerçevesinde sürdürmüş ve yine aynı hassasiyetiyle ülkemize ve milletimize hizmet etme mücadelesine devam etmektedir.

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ın, Gazeteci Murat Yetkin'e verdiği mülakatta partisinin AK Partiyle yaptığı görüşmelerle ilgili, meramını anlatmaya çalışırken, partimize ve mensuplarımıza yönelik yaptığı ve en hafifiyle nezaketsizlik, saygısızlık olarak değerlendirilebilecek sözlerinden dolayısıyla camia olarak üzüntü duyduk.

 

Kendilerinin yaptığı müzakereler, pazarlıklar ve çıkar hesapları bizi ilgilendirmiyor. Konunun bizi ilgilendiren tarafı söyleyecek söz bulmakta zorlananların Partimizi kılıf olarak kullanmaya çalışmasıdır. Kardeşlerimizin partisi olarak gördüğümüz Yenide Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ı partimiz ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz."