Bakan Koca'dan öldürülen hemşire Ömür Erez'le ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul Gündem haberleri
Bakan Koca'dan öldürülen hemşire Ömür Erez'le ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da bir aile sağlığı merkezinde öldürülen hemşire Ömür Erez'le ilgili paylaşımda bulundu.

İstanbul Kartal'daki bir aile sağlığı merkezinde Rahmi Uygun'un silahlı saldırısı ile öldürülen hemşire Ömür Erez'le ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Bakan Koca, "Kartal’da, Aile Sağlığı Merkezimizde görevli hemşire silahlı bir saldırgan tarafından hunharca katledildi. Hemşire arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Katil zanlısı yakalanmıştır. İnsan hayatına, genç bir kadına kıymanın cezasını çekecek" dedi

ÖMER ÇELİK: BU CİNAYETLERİ LANETLİYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Ömür Erez'le ilgili mesajında, "Kartal’daki aile sağlığı merkezinde canice bir cinayet neticesinde hayatını kaybeden hemşiremiz Ömür Erez’e Allah’tan rahmet diliyoruz... Çok üzgünüz… Bu cinayetleri lanetliyoruz. Adaletin yerini bulması için üstümüze düşeni yapacağız..." dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'TAN PAYLAŞIMLAR

Cinayete ilişkin Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan da açıklamalar geldi. İmamoğlu, "Bir sağlık çalışanına, bir kadına yapılan bu saldırıyı aklımız almıyor, vicdanımıza sığmıyor. Kartal'da bir aile sağlığı merkezinde, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden hemşire Ömür Erez'e Allah'tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi. 

Yavaş ise, "Bizi yaşatmak için gecesini gündüzüne katanların, yaşam haklarının katledildiği bir düzenle karşı karşıyayız. Artık kınamaktan öteye geçerek acilen gerekli yasal önlemlerin alınma zamanıdır. Hemşire Ömür Erez'e Allah'tan rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun" paylaşımında bulundu. 

 

 

Kaynak: Haber Global

Fahrettin Koca Ömür Erez kartal