Koruma tedbiri olan baba, 4 aylık Asya'yı annesinden kaçırdı

Ankara'da eşi tarafından açılan boşanma davasında hakkında 3 aylık önleyici tedbir kararı bulunan ve 4 aylık kızını pencereden kaçıran L.S.,Gölbaşı ilçesinde yakalandı. Kaçırılan 4 aylık Asya S. ise, dedesi tarafından annesine verildi.

18.04.2021 09:10 | Son Güncelleme : 18.04.2021 16:29

Ankara'da özel bir üniversitede akademisyenlik yapan, Nergis S. (30), 2 yıl önce evlendiği L.S.'den (36) şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmak için dava açtı. Nergis S.'nin, L.S.'den korunması için tedbir kararı verildi. Baba L.S.'ye de 15 günde bir 4 aylık bebeği Asya S.'yi refakatçiler eşliğinde görme hakı tanındı. L.S., dün öğlen saatlerinde hakkını ilk kez kullanmak için ailesiyle beraber Nergis S.'nin annesinin evine gitti. L.S., Asya bebekle beraber olduğu sırada, anne Nergis S. de salona yerleştirilen güvenlik kamerası ile başka bir odadan onları izledi. L.S., bir anda salonun penceresinden kucağında Aysa bebekle beraber atlayıp kaçtı. Panik yaşayan Nergis S. ve ailesi, L.S.'nin peşinden gitti ancak yakalayamadı. Aile, bunun üzerine polise giderek şikayetçi oldu.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

Bebeğin kaçırılma anları, güvenlik kamerasının kaydına saniye saniye yansıdı. Görüntüye, villa tipi evin salonunda bulunan L.S., kucağında Asya bebek, 2 ablası ve annesi yansıdı. L.S.'nin, cama yaklaştıktan sonra bir anda camı açarak atlayıp kaçtığı anlar görüldü. L.S., bebeği camdan kaçırırken annesinin battaniye uzattığı anlar ve daha sonra ablasının camı arkasından kapatması da görüntüye yansıdı.

Olayı anlatan Nergis S., L.S.'nin bahçe demirlerinin dışında bekleyen bir kişiye bebeği vererek kaçtıklarını söyledi. Gözyaşları içinde bebeğini arayan Nergis S., bebeğinin bulunması için devlet yetkililerinden yardım istedi. Nergis S., alkol bağımlılığı olduğunu söylediği boşanma aşamasındaki eşinden fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü için koruma kararı olduğunu belirtti. Mahkemenin eşine kısıtlı süre ile bebeği görme hakkı tanındığını bildiren Nergis S., ilk kez dün bebeği görmek için ailesinin evine geldiğini anlattı.

'BEBEĞİM, SADECE ANNE SÜTÜYLE BESLENİYOR'

Bebekle yaklaşık bir saat refakatçi eşliğinde vakit geçirdiği sırada kendisinin de güvenlik kamerasından onları izlediğini bildiren Nergis S., şunları söyledi:

"Kendisine mesajlar geldiğini fark ettim. Ailede komple bir tedirginlik, sürekli dışarıyı yoklamalar. Kamerayı kapatmaya çalıştı ablası önüne geçerek. Anneme de mesaj attım, 'Bir saniye bile yanlarından ayrılmayın, bir şey yapacaklar' diye. Gerçekten de evin salonundan, camdan çocuğu kaçırıyor. Sitenin çitlerinin ardında kır saçlı, orta boylu bir adama çocuğu teslim ediyor. Kendisi de arabasıyla kaçıyor. Bebeğim 4 aylık, sadece anne sütüyle besleniyor. Geçici velayeti de bana ait. Bu şu anda organize bir suç. Emziren bir anneyim ben. 4 aylık minicik bir kız bebek, ellerimizden kaçırıldı, sırf yasal süreci uyguladığımız için. Mahkeme bize bebeği babasına göstermemizi söylediği için biz de bunu uyguladığımız için bunları yaşadık. Tabii ki babasını görme hakkı vardı bebeğin. Bunu normal karşıladık, sadece önlemlerimizi alıp, elimizden geldiğince bebeği gösterdik ve başımıza bunlar geldi."

BABA YAKALANDI, BEBEK ANNEYE TESLİM EDİLDİ

4 aylık kızını kaçıran L.S., Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yakalandı. Kaçırılan 4 aylık Asya S. ise, dedesi tarafından annesine verildi. Kızına kavuşan Nergis S., polis merkezine giderek L.S. hakkında şikayetçi oldu. L.S.'nin emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. 

'İNANILMAZ SEVİNÇ HİSSETTİM'

Nergis S., boşanma aşamasındaki eşi L.S. tarafından kaçırılan kızı ile polis merkezine geldi. Burada L.S. hakkında şikayetçi olan Nergis S., daha sonra 4 aylık kızı Asya S. ve yakınları ile polis merkezinden ayrıldı. Kızını bir an olsun kucağından bırakmayan Nergis S., çok mutlu olduğunu belirterek, "Dün hayatımın şokunu yaşadım. Çok umutsuzluğa kapıldığım anlar da oldu. Çalıştığım kurum, öğrenciler ve herkesin desteğiyle bebeğimizi bu kadar kısa süre içinde bulabildik. İlk bulunduğunu duyduğumda inanılmaz sevinç hissettim ve inanamadım. Hemen görüntülü aramak istedim. Bebeğimin sağ salim ellerinde olduğunu görünce hemen teslim aldım. Böyle bir şey beklemiyordum. İnşallah kimse yaşamaz böyle bir durumu. Bebeğim dün akşam nerede kaldı, kim baktı bilmiyoruz. Yalnızca dedesi tarafından teslim edildiğini biliyoruz. Hukuki süreci başlattık, devam ediyor" dedi. Nergis S. daha sonra kızı ile evine gitti.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor