3 konteynerde 100'e yakın kişi bulundu!

İzmir'in Torbalı ilçesindeki bir fabrikanın deposunda ihracat için hazırlanan 3 konteynerde aralarında çocukların da bulunduğu 100'e yakın sığınmacı bulundu. Sığınmacılar arasındaki kız çocuğu oyuncak bebeği elinden bir an olsun bırakmadı.

Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çapak Mahallesi'ndeki bir fabrikada bulunan konteynerlerin yasa dışı geçiş için kullanılacağı bilgisi üzerine tesise operasyon düzenledi.

Depoda bulunan konteynerleri açan ekipler, 3 konteynerde gıda kolilerinin arkasına saklanmış 100'e yabancı uyrukluyu buldu.

En az 1 gündür konteynerde bekletildikleri belirlenen ve aralarında çocukların da bulunduğu sığınmacıların havasız kaldığı ancak sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Konteynerlerin İtalya'ya gönderilmek üzere hazırlandığı, İzmir Limanı'ndan konteyner gemilerine sevk edilmesi için bekletildiği belirlendi.

3 konteynerde 100'e yakın kişi bulundu! - Resim : 1

OYUNCAK BEBEĞİNİ ELİNDEN BIRAKMADI 

Torbalı Belediyesi'ne ait otobüslere bindirilerek, jandarma karakoluna götürüldü. Sığınmacılar buradaki işlemlerinin ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edileceği kaydedildi. Sığınmacılar arasındaki kız çocuğunun, oyuncak bebeği elinden bırakmadan otobüse bindiği görüldü. 

Kaynak: DHA

İzmir Torbalı ilçesi sığınmacılar