İslam Memiş'ten rekorların ardından gram altın uyarısı: Bunu unutun!

İslam Memiş Gram altın dolar
İslam Memiş'ten rekorların ardından gram altın uyarısı: Bunu unutun!

Finans analisti İslam Memiş, gram altınla ilgili uyarılarda bulundu. Memiş, rekor üstüne rekor kıran altın için bir seviye vererek 'Bunu unutun' diye konuştu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları için önemli değerlendirmelerde bulundu. Memiş, "Ons altın, 2000 dolar seviyesine yerleşecek izlenimini veriyor. 2024 yılında 2350 dolar seviyesini beklemeye devam ediyoruz" dedi.

"Ons altın fiyatında geri çekilmelerde 1960 dolar destek seviyesi var. Yukarıda ise 2030-2045 dolar seviyeleri var" ifadelerini kullanan İslam Memiş, bu aralığı takip etmeye devam edeceğini aktardı.

Son açıklamasında Memiş, "Genel trende baktığımızda ons altın fiyatı orta ve uzun vadede yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek. Özellikle 2024 yılında ons altında dip seviyesi 2000 dolar olarak görülüp sonrasında yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek bir trend ile karşı karşıya kalabiliriz" açıklamasında bulundu.

Altın gram fiyatları için dikkat çeken yorumlarda bulunan Memiş "Gram altın/TL fiyatında pozitif beklentimiz devam ediyor. Aralık ayı itibariyle takip edeceğimiz bant aralığı 1900-2000 TL aralığı" dedi.

Memiş, "Gram altın fiyatında artık 1800'lü rakamları Aralık ayı itibariyle göremeyeceğiz. Bu nedenle altın borcu olan ya da altın almayı düşünen vatandaşların 1900'lü rakamlara alışması gerekiyor" ifadeleri kullandı.

"24 Aralık- 1 Ocak tarihi itibariyle altın gram fiyatı 2000 lira seviyesinden yukarı yönlü kırılıp 2150-2250 TL, yılın ilk yarısı 2500 TL ikinci yarısında ise 2700 TL rakamlarını göreceğiz" diyen İslam Memiş, uzun vadede yine altın yatırımcısının kazanmaya devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Haber Global TV