Getir 38 milyon dolarlık yatırım aldı

Sipariş uygulaması getir ünlü teknoloji yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki Silikon Vadisi yatırımcılarından 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

15.01.2020 - 11:46

A -

A +

Sipariş uygulaması getir ünlü teknoloji yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki Silikon Vadisi yatırımcılarından 38 milyon dolarlık yatırım aldı. Moritz "Getir'in market ve yemek teslimatındaki karmaşık sorunlara yaklaşımı adeta yeni bir tarif ve beklenmedik malzemelerle üretilmiş bir Türk lokumu gibi" açıklamasında bulundu.

İstanbul merkezli online sipariş firması Getir, Michael Moritz liderliğindeki Silikon Vadisi yatırımcılarından 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Dondurmadan telefon şarjına kadar birçok ürünün siparişini vermeye imkan tanıyan Getir, müşterilerine ortalama 10 dakikalık teslimat süresi vadediyor. Financial Times'ın haberinde konuyla ilgili açıklamalarına yer verilen şirketin kurucu ortaklarından Nazım Salur "Tembelliği demokratikleştiriyoruz. 1-2 dolar ödeyerek özel uşağınız varmış gibi davranabiliyorsunuz" ifadelerini kullandı.

'BEKLENMEDİK MALZEMELERLE ÜRETİLMİŞ TÜRK LOKUMU GİBİ'

2015 yılında kurulan Getir'i yerinde incelemek üzere geçen yıl İstanbul'daki ofisine gelen Michael Moritz, şirkete tek başına 25 milyon dolarlık yatırım yaptı. Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Moritz "Getir'in market ve yemek teslimatındaki karmaşık sorunlara yaklaşımı adeta yeni bir tarif ve beklenmedik malzemelerle üretilmiş bir Türk lokumu gibi" ifadelerini kullandı. 

alan 13 milyon dolarlık yatırımı yapanların arasında Brezilyalı ve Türk sermaye sahiplerinin olduğu bildirildi.

2019'un ikinci yarısında sistem üzerindeki siparişleri ikiye katlanan Getir sadece geçen ay 1.5 milyon teslimat gerçekleştirdi. Faaliyetlerine ilk olarak İstanbul'da başlayan firma yakın zamanda Ankara, İzmir ve Kocaeli'nde hizmet vermeye başladı.

HEDEF 500 MİLYON DOLAR

Financial Times bunun yanında Getir'in yakında 100 milyon dolarlık yeni bir yatırım serisine çıkacağını belirtti. Firmanın B serisi hisse satışıyla 500 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşmak, 2020 ortasında ise Londra'da hizmet vermeye başlamayı hedeflediğini ifade etti.

Sıradaki Haber Yükleniyor