Gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti

Haber Merkezi
2024'te hayatını kaybeden ünlüler Hayatını kaybetti Kimdir
Gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti

Ekonomi gazeteciliğinin usta isimlerinden Faruk Türkoğlu, kaldırıldığı hastanede bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybetti.

Ekonomi gazeteciliğinin duayenlerinden Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti. Faruk Türkoğlu’nun cenazesi 1 Nisan Pazartesi günü Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii'nden ikindi namazını müteakip kaldırılacak ve Büyükçekmece Yeni Mezarlık’ta defnedilecek.

FARUK TÜRKOĞLU KİMDİR?

Faruk Türkoğlu, 1942 yılında Isparta Yalvaç’ta doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Türkoğlu, Sabah, Dünya, Posta ve Referans gazetelerinde köşe yazıları yazdı. İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi dersleri verdi.

İstanbul Defterdarlığı Vergi Kontrol bölümünde 2 yıl, DİSK’e bağlı Türkiye Maden İş Sendikası Toplu Sözleşme Uzmanlığı’nda 8 yıl çalıştı. Günaydın, Güneş, Yeni Asır ve Rapor gazetelerinde ekonomi muhabiri olarak görev yaptı.

İktisat Belleteni, Değişimin Kimyası, Hızlı Büyüme Mümkün, Gazeteci Oluyorum, Derinden Gelen Kökler, Neden Geç Kaldık gibi çok sayıda kitabı bulunan Türkoğlu, Ansiklopedik Ekonomi & İş Hayatı Sözlüğü’nü de kaleme almıştı.