AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan "EYT ve asgari ücrete zam" açıklaması

AK Parti Asgari ücret EYT
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan "EYT ve asgari ücrete zam" açıklaması

Bursa'da partisinin İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisine yöneltilen asgari ücret zammı ve EYT ile ilgili sorulara cevap verdi.

Bursa'da partisinin İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisine yöneltilen asgari ücret zammı ve EYT ile ilgili sorulara cevap verdi. AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, asgari ücret ve EYT konularına ilişkin "Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır" dedi. 

Kurtulmuş, Bursa'da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, "Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz" dedi.

Bir basın mensubunun EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ve yıpranma konusunda gelinen son duruma ilişkin sorusu üzerine AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, şunları kaydetti: 

"Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz."

Kurtulmuş, "Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi" sorusu üzerine, memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, "Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye'nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz" dedi.

 

 

Kaynak: AA

Ak Parti AK Parti haberleri son dakika AK Parti haberleri Numan Kurtulmuş haberleri son dakika EYT haberleri asgari ücrete zam Asgari ücret