Yunanistan'da hükümet karşıtı protestolar alevlendi! Polis ve göstericiler arasında çatışma çıktı

Yunanistan'ın Selanik şehrinde hükümet karşıtı protestolar düzenlendi. Şiddetin hakim olduğu gösterilerde polis ve protestocular arasında çatışma çıktı. Çatışmalarda bir kişi başından yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 4 kişi de gözaltına alındı.

Yunanistan’ın Selanik kentinde hükümet karşıtları sokağa döküldü. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’in Vellidion Sergi Merkezi’nde düzenlenen 85. Selanik Uluslararası Fuarı’nda yaptığı konuşmanın ardından kentin birçok farklı noktasında gösteriler gerçekleştirildi.

Gösterilere sendikalar, siyasi örgütler ve öğrenciler katılırken, hükümetin sağlık, emek ve üniversitelere yönelik politikaları protesto edildi. Hükümet karşıtı pankartlar açılarak, sloganlar atıldı. Kentin çok sayıda bölgesinde yolları kapatan göstericiler ve polis arasında arbede çıktı.

1 KİŞİ YARALANDI 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Protestocular, çevik kuvvet güçlerine taş, molotof kokteyli ve fişeklerle saldırırken, polis göstericilere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti.

Polis ve protestocular arasında çıkan çatışma sonucu bir kadının başından yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve en az 4 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

yunanistan