Yunanistan'da 6 ay sonra normalleşme adımı: Kafe ve restoranlar yeniden açıldı, halk akın etti

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kasım ayından bu yana uygulanan kısıtlamaların kademeli olarak kaldırıldığı Yunanistan'da restoran, bar ve kafeler dış mekanlarında yeniden hizmet vermeye başladı. Mekanların yeniden hizmete açılması ile halk kafe ve restoranlara akın etti.

04.05.2021 07:25 | Son Güncelleme : 04.05.2021 09:23

Yunanistan’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kasım ayından bu yana uygulanan kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılıyor. Yaz sezonu için turistleri ağırlamaya hazırlanan Yunanistan’da restoran, bar ve kafeler dış mekanlarında yeniden hizmet vermeye başladı.

Başkent Atina’da halk kısıtlamaların kaldırılmasının ardından restoran ve kafelere akın etti.

Salgın nedeniyle masalar arasında 1 metre mesafe ve masalarda en fazla 6 kişi olması şartı getirilirken, müşterilerin ödeme yaptıkları sırada sosyal mesafeyi korumaları ve maske takma zorunluluğu bulunuyor. Garsonların da maske takma zorunluluğu bulunurken, ayrıca haftada bir kez Covid-19 testi yaptırmaları gerekiyor.

Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla açık alanlarında hizmet veren mekanlarda, bir masada en fazla 6 kişi oturabilecek, garsonlar maske takmak zorunda olacak ve hafta bir test yaptırmaları gerekecek.

Yeme-içme mekanlarının 22.45’e kadar hizmet vereceği ülkede, sokağa çıkma yasağı 23.00-05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek.Yunanistan’da, salgının başından bu yana 346 bin 422 vaka tespit edildi, 10 bin 453 kişi ise hayatını kaybetti.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor