Ukrayna'dan Moldova'daki patlamalarla ilgili flaş açıklama! "Rus gizli servislerinin planlı bir provokasyonu"

Rusya Ukrayna Savaşı Rusya Ukrayna
Ukrayna'dan Moldova'daki patlamalarla ilgili flaş açıklama! "Rus gizli servislerinin planlı bir provokasyonu"

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Moldova'da tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Rus yanlısı Transdinyester’in sözde başkenti Tiraspol’deki Devlet Güvenlik Bakanlığı (MGB) merkez binası önünde meydana gelen patlamaları "Rus gizli servislerinin planlı bir provokasyonu" olarak nitelendirdi.

Ukrayna ile sınırı bulunan ve Moldova’dan bağımsızlığını ilan eden Rus yanlısı Transdinyester’in sözde başkenti Tiraspol’deki Devlet Güvenlik Bakanlığı (MGB) merkez binası önünde meydana gelen patlamalar hakkında Ukrayna Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık, Transdinyester’de meydana gelen patlamaları Rus gizli servislerinin "planlı bir provokasyonu" olarak nitelendirerek, saldırıdan 3 gün önce ayrılıkçı bölge liderlerinin Devlet Güvenlik Bakanlığı'nda "zaten buna hazırlandıklarını, güvenli ve konforlu bir sığınak kurduklarını” ifade etti. Bakanlık, saldırının Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından panik ve Ukrayna karşıtı duygular aşılamak için düzenlenen bir dizi kışkırtıcı önlemden biri olduğunu öne sürdü.

 

Kaynak: İHA

Rusya Ukrayna savaşı Ukrayna son dakika haberleri rusya son dakika haberleri Ukrayna son dakika haberleri Transdinyester Moldova patlama