Ukrayna ordusu, Mikolayiv’de Rusların savaş helikopterini düşürdü

Rusya Ukrayna Savaşı Rusya Ukrayna

Ukrayna Ordusu, Rus işgali altındaki Mikolayiv ve Harkov kentlerinde Rusya ordusuna ağır kayıplar verdirmeye devam ediyor. Mikolayiv kentinde Rus helikopteri düşürüldü.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları 13’üncü gününde geçici ateşkesin uygulandığı 5 şehir haricinde devam ediyor. Ukrayna ordusu, Mıkolayiv semalarında saldırı için uçan Mi-24 tipi Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopteri düşürdü. Omuzdan atılan uçaksavarlar ile vurulan helikopter boş bir araziye düşerken helikopterin 2 mürettebatı hakkında henüz bilgi verilmedi.

CEPHANE TAŞIYAN RUS KAMYONLARI ELE GEÇİRİLDİ

Mıkolayiv’de ayrıca Ukrayna ordusu, Rus askerlerine cephane taşıyan 3 Rus askeri nakliye kamyonunu ele geçirdi. Yapılan ani baskınla ele geçirilen kamyonlara ve cephanelere el konulurken, Rus askerlerinin de Ukrayna askerleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

RUS KONVOYU PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜ

Ukrayna'nın Harkov kentinde ise Ukrayna askerleri, Rusya ait askeri konvoyunu pusuya düşürdü. Çok sayıda Rus askeri aracı Ukrayna birlikleri tarafından ele geçirilirken, en az 8 Rus askeri Ukrayna tarafından esir alındığı aktarıldı.

Harkov'da ayrıca, Ukrayna askerleri Rus birliklerine ait bir Rus zırhlısını ele geçirdi. Sağlam olarak ele geçirilen zıhlı araca Ukrayna bayrağı çekildi.

 

 

Kaynak: İHA

ukrayna ukrayna haberleri Ukrayna son dakika haberleri Rusya Ukrayna savaşı harkov Harkov Rus uçağı düşürüldü