Suudi Arabistan'daki samba gösterisi ülkeyi karıştırdı! "Festivale üstsüz dansçılar getirdiler"

Suudi arabistan

Suudi Arabistan'ın Cizan kentinde düzenlenen bir etkinlikteki samba gösterisinde dansçıların kıyafetleri ülkeyi karıştırdı. Suudi akademisyen Saied ibn Nasser, "Festivale üstsüz dansçılar getirdiler sonra Cizan Valisi Prens Muhammed Nasır konuyu araştırmak için emir yayınladı" dedi.

Suudi Arabistan'ın Cizan kentindeki samba gösterisi ülkeyi karıştırdı. Kentte geçtiğimiz hafta düzenlenen Turizm Kış Festivalinde 3 samba dansçısının şehrin işlek caddesindeki gösterisindeki kıyafeti, sosyal medyada hızla yayılarak ülke gündemine oturdu. Bir sosyal medya kullanıcısı dansçıların yarı çıplak halde olduğunu işaret ederek, “Müslüman bir ülke olduğumuzu unuttuk ve ahlaki ihlallere başladık" ifadelerini kullanırken, başka bir kullanıcı ise Suudi Arabistan'ın İslami ilkelerden uzaklaştığını belirtti. Tepkilerin ardından Cizan Valisi Prens Muhammed bin Nasır, gösteri hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

ALLAH'I MI KANDIRIYORSUNUZ YOKSA MÜMİNLERİ Mİ?

Muhalif Suudi akademisyen Saied ibn Nasser ise dansçıların, yetkililerin bilgisi dahilinde festivalde bulunduğunu söyleyerek, "Festivale üstsüz dansçılar getirdiler sonra Prens Muhammed Nasır konuyu araştırmak için emir yayınladı. Allah'ı mı kandırıyorsunuz, yoksa müminleri mi? İnsanlar Muhammed bin Selman’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldürdüğünü ve ardından soruşturma emri verdiğini unuttu mu sanıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: İHA

Suudi Arabistan Suudi Arabistan haberleri son dakika Suudi Arabistan haberleri cizan Arabistan samba gösterisi Arabistan Cizan