Rusya'da 28 kişiyi taşıyan uçak düştü! Enkaza ulaşıldı

2'si çocuk 28 kişiyi taşıyan Rusya Kamçatka'da küçük yolcu uçağı ile temasın kaybedildiği açıklanırken, gelen son dakika bilgisine göre, uçağın Ohotsk Denizi'ne düştüğü anlaşıldı. Uçağın kalıntılarına ulaşıldı. İlk bulgulara göre kurtulan yok.

TASS haber ajansının yetkililere dayandırdığı haberine göre, Rusya'nın uzak doğusundaki Kamçatka yarımadasında 1'i çocuk 28 kişinin bulunduğu bir Rus AN-26 uçağı kayboldu .

TASS'ın ayrı bir kaynaktan aktardığına göre, uçak inmeye çalışırken hava trafik kontrolü ile temasını kaybetti.

Acil durum bakanlığı, Petropavlovsk-Kamchatsky'den yarımadanın kuzeyindeki Palana köyüne gitmekte olan uçağın uçuş sırasında hava trafik kontrolü ile temasını kaybettiğini söyledi.

Bölgeye arama kurtarma ekiplerinin sevk edildiği belirtildi. Bakanlık, gemide 22 yolcu ve altı mürettebat bulunduğunu söyledi.

Interfax haber ajansı, yerel meteoroloji merkezinin bölgede havanın bulutlu olduğunu söylediğini aktardı.

Uçağın kalıntılarına ulaşıldı. İlk bulgulara göre 28 kişiden kurtulan yok. Rosaviatsiya yetkilileri, içinde 28 kişinin bulunduğu yolcu uçağının, Palana kentindeki havaalanının iniş pistine 4-5 kilometre mesafede, deniz kıyısı yakınlarında bulunduğunu belirtti.

Rusya'nın Kamçatka bölgesindeki Petropavlovsk-Kamçatski'de kentinden kalkan ve Palana'ya inişe geçtiği sırada hava trafik kontrolü ile irtibatı kesildikten sonra düşen AN-26 tipi uçağın enkazına ulaşıldı. Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsiya) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre düşen uçağın enkazının Palana Havaalanı'na 4-5 kilometre uzaklıktaki deniz kıyısında olduğu tespit edildi.

Kamçatka Havacılık Ajansı Genel Müdürü Alexei Khrabrov ise enkaza havadan yapılan incelemeler sırasında ulaşıldığını, uçağın kanat kısımlarının farklı bir noktada, ana gövdesinin ise deniz kıyısındaki bir noktada bulunduğunu vurguladı. Khrabkov, ilk belirlemelere göre şu ana kadar uçakta bulunan 6'sı mürettebat toplam 28 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Kaynak: Haber Global

Rusya son dakika