Meksika'da facia: Demiryolu çöktü, ölü ve yaralılar var!

'nın başkenti Mecixo City'deki Olivos metro istasyonunda demiryolunun bir kısmının çökmesiyle trenin raydan çıktığı kazada çok sayıda ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybettiği, 70 kişinin ise yaralandığı öğrenildi

04.05.2021 07:28 | Son Güncelleme : 04.05.2021 09:35

Akşam saatlerinde meydana gelen kazada, trenin bir bölümünün aşağı düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre en az 15 kişinin hayatını kaybettiği, 70 kişinin ise yaralı olduğu aktarılırken, yetkililer olay yerine gidiyor. 

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri yolcuları tahliye etmeye çalışıyor. Olayın meydana geldiği kazadan ilk görüntülerde, trenin havada asılı kaldığı görüldü. 

2012'de hizmete giren Mexico City metrosunun en yeni hattı olan tren, nüfusu yaklaşık 9,2 milyon olan Meksika'nın başkentinin güney-güneybatısına kadar uzanıyor.

Mexico City Belediye Başkanı, korkunç olay sırasında bir aracın da trenin altında kaldığını, arama kurtarma ekiplerinin kurtarmak için müdahalede bulunduğunu açıkladı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "İtfaiyeciler, kamu güvenliği personeli yoğun şekilde çalışıyor. Kısa süre sonra daha fazla bilgi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Meksika basınına ve sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre, bir ucu üst geçitte takılı kalan bir vagonun diğer ucu yolda bulunuyor.

Görüntülerde, ekiplerin merdiven yardımıyla vagonlara ulaşarak çalışmalarını sürdürmesi dikkat çekti.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor