İtalyan basını: Düşen helikopterin enkazında 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

İtalya Mevlüt Çavuşoğlu

İtalyan Ansa Haber Ajansı 7 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldığını duyurdu. Diplomatik kaynaklar da, İtalya'nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları'nda enkazına ulaşılan helikopterdeki 7 kişiden kurtulan olmadığını bildirdi.

İtalyan Ansa Haber Ajansı, İtalya'da kaybolan ve içinde 4'ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopter enkazına ulaşıldığını ve 7 cansız beden bulunduğunu aktardı. 

Diplomatik kaynaklar da, İtalya'nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları'nda enkazına ulaşılan helikopterdeki 7 kişiden kurtulan olmadığını bildirdi.

ECZACIBAŞI: BÜYÜK ACI VE ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

İtalya'da kayıp helikopterin enkazına ulaşılmasının ardından Eczacıbaşı Holding'ten açıklama yapıldı.

Açıklamada, "İtalya'da kalkışından kısa bir süre sonra radardan kaybolan ve üç gündür arama çalışmaları süren helikopterden maalesef acı haber geldi. Arama ekiplerinin, bugün öğle saatlerinde helikopterdeki yedi kişinin cansız bedenlerine ulaştıkları açıklandı. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzda çalışan ve helikopterde bulunan Fabrikalar Direktörümüz Altuğ Erbil, Temizlik Kağıtları Yalova Fabrika Müdürümüz Arif Cez, Yatırım Projeleri Müdürümüz İlker Uçak ve Manisa Fabrika Üretim Yöneticimiz Serhat Kenar'ı kaybetmenin büyük acısı ve üzüntüsü içerisindeyiz. Elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybeden arkadaşlarımıza, helikopter pilotuna ve diğer yolculara Allah'tan rahmet, başta ailelerine ve tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Jan Lipavsky ile gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşmuş ve enkazın yerinin tespit edildiğini duyurmuştu.

Öte yandan, Corriere della Sera'nın haberine göre İtalya'da içinde 4 Türk'ün de bulunduğu ve kaybolan helikopterin kalıntılarının görüldüğü ancak helikoptere henüz ulaşılamadığı belirtilmişti. 

Gazzetta di Modena'da yer alan bir haberde ise yolculardan birinin fırtına çıktığında çektiği birkaç saniyelik videoyu oğluna gönderdiği belirtildi. Bu kişinin Lübnanlı yolculardan biri olduğu belirtilirken video ise yayınlanmadı.

Kaynak: Haber Global

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İtalya Helikopter kazası İtalya helikopter kazası