Kralın evlilik dışı kızı, Belçika prensesi olmasının ardından ilk kez babasıyla

Belçika Kralı Albert'in evlilik dışı kızı, mahkeme kararıyla resmen Belçika Prensesi olmasının ardından ilk kez babasıyla bir araya geldi.

28.10.2020    04:19

Prenses Delphine, Albert'in kral olmadan önce bir baronesle yaşadığı 18 yıllık evlilik dışı bir ilişkinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Yıllar süren babalık davasının ardından eski kral Albert, Ocak 2020’de Delphine’in babası olduğunu kabul etmişti. Kızıyla başkent Brüksel’deki kalesinde bir araya gelen eski kral, yaptığı açıklamada “yeni bir sayfa” açtıklarını ifade etti.

Albert “Kargaşa, ızdırap ve sakatlıktan sonra bağışlama, iyileşme ve uzlaşma zamanı geldi. Birlikte bu yeni yola çıkmaya karar verdik. Bu sabır ve çaba gerektirecek, ancak kararlıyız” diye konuştu.

BABALIĞI KABUL ETMİŞTİ 

Delphine ilk olarak 2005'te Albert'in biyolojik babası olduğunu iddia etmiş ancak 2013'e tahttan çekilinceye kadar dava açılmamıştı. Albert, 2013 yılında tahttan çekilince davalara karşı dokunulmazlığını kaybetmişti. Mahkeme emriyle geçen ocak ayında DNA testi yaptıran Albert, test sonucunu öğrendikten sonra Prenses Delphine’i dördüncü çocuğu olarak ilan etti.

Prenses Delphine, Albert’in soyadı Saxe-Cobourg’u resmi olarak kullanmaya başladı.

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 28.10.2020 - 04:58
Sıradaki Haber Yükleniyor