Kovid adını taşıyan Hintli sosyal medyada viral oldu: Ben virüs değilim

koronavirüs Hindistan Dünya haberleri
Kovid adını taşıyan Hintli sosyal medyada viral oldu: Ben virüs değilim

Hindistan'da yaşayan Kovid Kapoor isimli bir adam, bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Omicron varyantının yayılmaya devam ettiği koşullarda tüm dünya virüsü ve yeni varyantlarını konuşurken, Kovid Kapoor ismine dair yapılan esprilerle herkesi güldürdü.

'Kovid' kelimesinin Hintçe'de 'alim', 'bilgin' gibi bir anlama geldiğini söyleyen Kovid Kapoor, isminin Hanuman isimli Hint tanrısına hitaben söylenen Hanuman Chalisa'dan türetildiğini belirtiyor.

Kovid, şimdiye kadar sadece tek bir adaşıyla karşılaşmış.

Ancak bu sıra dışı isim, koronavirüs salgınından bu yana artık farklı bir anlamla biliniyor. Kafa karışıklığını engelleyebilmek için her fırsatta ismiyle ilgili açıklama yapmak zorunda kalan Kovid Kapoor, Twitter hesabındaki biyografisine "Benim adım Kovid, ve ben bir virüs değilim" yazdı.

İsmiyle ilgili salgın sırasında başına gelen olayları Twitter hesabı üzerinden anlatan adam, 2020'ye kadar sıradan bir isim olan ismiyle birçok kişiyi eğlendirdiğini söyledi.

4 Ocak'ta yaptığı paylaşımda, Kovid-19 pandemisinin başlamasından bu yana ilk kez Hindistan dışına çıktığını söyleyen Kovid, "Gelecekteki yurtdışı gezileri eğlenceli olacak" dedi.

 

Kaynak: Haber Global

Hindistan koronavirüs Dünya haberleri