Kiev'de bomba paniği: Bitcoin yollamazsanız bombayı patlatırım

Ukrayna
Kiev'de bomba paniği: Bitcoin yollamazsanız bombayı patlatırım

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de akılalmaz bir olay yaşandı. Kimliği belirsiz bir şahıs, mail yoluyla belediye binasına bomba koyduğunu belirtti. Mailde "Hesabıma 0,5 Bitcoin göndermezseniz 24 saat içinde bombayı patlatacağım" ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de akılalmaz bir olay yaşandı. Kimliği belirsiz bir şahıs, gönderdiği mail ile belediye binasına bomba koyduğunu ve kendisine kripto para birimi olan Bitcoin yollanmaması halinde bombayı patlatacağını söyledi. 

BELEDİYE İLK KEZ BITCOIN İLE TEHDİT EDİLMİŞ

Kiev Belediyesi, tarihinde ilk kez bir saldırgan tarafından Bitcoin üzerinden tehdit edilirken, Kiev Belediyesi Başkan Yardımcısı Vladimir Bondarenko tarafından bombalı eylem hazırlığında olduğunu iddia eden şahsın Kiev Belediyesine attığı mailin dökümü yayınlandı.

“BITCOIN YOLLAMAZSANIZ BOMBAYI PATLATIRIM"

Kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs tarafından yazılan mailde, “Benim adım Edgar Kazaryan. Kiev Belediyesi binasına bomba koydum. Aşağıda belirttiğim hesaba 0,5 Bitcoin göndermezseniz 24 saat içinde bombayı patlatacağım” ifadeleri kullanıldı.

Kiev'de bomba paniği: Bitcoin yollamazsanız bombayı patlatırım - Resim : 1

Polis birimleri, Kiev Belediyesi binasını acil durum ilan ederek boşalttı ve eğitimli köpeklerle geniş çaplı bomba araması başlatıldı. Belediye binasının ne zaman normale döneceği henüz kesinleşmedi. Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı ve sivil vatandaşlar binaya yaklaştırılmıyor.

Kaynak: İHA

Kiev'de bomba paniği: Bitcoin yollamazsanız bombayı patlatırım ukrayna Kiev bomba 'Bitcoin Bitcoin yollamazsanız bombayı patlatırım