Şişme şato faciası! 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Şişme şato faciası! 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

İspanya’da 4 yaşındaki bir çocuk, rüzgarın etkisi ile havaya kalkan şişme şatodan düşerek hayatını kaybetti.

İspanya’nın Valencia yakınlarında 4 Ocak’ta bir yılbaşı etkinlik alanında şişme şatoya çıkan 8 yaşındaki Cayetana, rüzgarın etkisiyle havalanan şişme şatodan baş aşağı yere düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Şişme şatoda bulunan 7 çocuk da yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

BU KEZ 4 YAŞINDAKİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ 

Benzer bir olay ise 4 Ocak’ta Mislata kentinde yaşanan olayda yılbaşı etkinlik alanında yaşandı. Etkinlik alanında kurulan şişme kaleden düşen ve yaralanan 4 yaşındaki Vera adlı çocuk bugün hayatını kaybetti.

4 yaşındaki Vera’nın babası ise “Yok olmayacak bir gülümsemeye sahipti” diyerek minik kızı adına, “Bu dünyaya trajik bir şekilde veda ediyorum” yazdı. Vera’nın babası, kızının organlarının bağışlanarak 5 çocuğa daha umut olacağını da duyurdu.

Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis, kazanın ihmal sonucu meydana geldiği üzerine yoğunlaştı.

CAYETANA'NIN AİLESİ YASAL İŞLEM BAŞLATTI 

Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Cayetana’nın anne-babası, kazanın ardından yasal işlem başlatarak kazanın önlenebileceğini ve büyük bir ihmalden kaynaklandığı düşündüklerini açıkladı. Cayetana’nın babası, kızının hayatını kaybetmesinin ardından, “Hiçbir anne-baba böyle bir duruma hazırlıklı olamaz, büyük bir üzüntü içindeyiz” açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz ay ise Avustralya’da yaşanan olayda, yılsonu okul partisinde bulunan şişme kalelerin şiddetli rüzgarın etkisiyle havalanmasının ardından 6 çocuk hayatını kaybetmişti.

Kaynak: İHA

İspanya Şişme şato ölüm İspanya’da şişme şatodan düşen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti