İngiltere'nin 'en uzun süredir koronavirüs hastası' olan adam, tedaviyi reddederek hayatını kaybetti

31 Mart 2020'de 'nin Leeds kentinde St James Hastanesine kaldırılan İngiltere'nin 'en uzun süredir acı çeken hastası' olan 49 yaşındaki Jason Kelk, 14 aydan fazla süren hastalıkla savaşın ardından tedavisine son verilmesini isteyerek trajik şekilde hayatını kaybetti

19.06.2021 11:59 | Son Güncelleme : 19.06.2021 13:20

İngiltere'nin 'en uzun süredir yatan Covid-19 hastası' hastanede 14 buçuk yıl süren mücadelenin ardından trajik bir şekilde hayatını kaybetti. 

Geçtiğimiz yıl 31 Mart'ta hastaneye yatırılan Tip II diyabet ve astım hastası olan Kelk, 3 Nisan'da yoğun bakım servisine alındı. O zamandan beri yoğun bakımda kalan hasta adamın ciğerleri ve böbrekleri virüs nedeniyle harap oldu. Öte yandan mide sorunları da baş gösterince, damardan beslenmek zorunda kaldı.

Hastalığının 1. yılında bu yıl Mart ayında, 15 gün boyunca solunum cihazı kullanmayan Kelk, yeniden umut verdi. Ancak Mayıs ayında koronavirüs sebebiyle durumu yeniden ağırlaşan Kelk, 3 hafta önce yeniden solunum cihazına bağlanmak zorunda kaldı. 

49 yaşındaki Jason Kelk, daha fazla böyle yaşayamayacağını söyleyerek tüm tedaviyi reddetti ve 14 buçuk ay süren koronavirüsle mücadelesinin ardından bu sabah gözlerini hayata yumdu. 

Eşi tarafından yapılan açıklamada, "İlaçlar işe yaramıştı ama ruhu kaybolmuştu. Şubat 2020'deki Jason ortadan kaybolmuştu. Sanırım hastalığının başından beri kendimi hazırlıyordum" ifadelerini kullandı. 

Acılı eşi Sue Kelk, eşinin en çok mizah anlayışını, yanında olmasını özleyeceğini söyledi.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor